Natalia Włodarczyk 2019-06-09 0 komentarzy

Szkło ESG

Szkło ESG

Szkło hartowane wykorzystywane jest w wielu dziedzinach gospodarki ze względu na swoją ogromną wytrzymałość zarówno na naprężenia, uszkodzenia mechaniczne, jak i termiczne, a rodzaje jego zastosowania może ograniczać jedynie wyobraźnia. Powstaje ono w procesie specjalistycznej obróbki termicznej zwanej hartowaniem, dzięki której zyskuje wyżej wspomniane właściwości i jest 5 do 7 razy odporniejsze na działanie przeróżnych czynników.

Szkło ESG, bo i taką nazwą posługują się fachowcy, produkowane jest przez firmę ze strony glas-tech.pl w najróżniejszych wielkościach w zależności od zamówień klientów. Procesowi hartowania poddaje się tu szkło o grubości 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12,15 i 19 mm, przy czym, jeśli ma ono mieć otwory, sitodruk lub szlif, to musi to być zrobione jeszcze przed hartowaniem. Mówi się, że jest to szkło bezpieczne, ponieważ jeśli już dojdzie do jego uszkodzenia, to rozpada się na mnóstwo drobnych kawałeczków o tępych krawędziach i nikomu nie wyrządzi szkody. 

Ten rodzaj szkła jest bardzo często wykorzystywany między innymi w:

  • bezpiecznych szybach zespolonych,
  • szybach w transporcie lądowym i morskim,
  • szybach przeciwsłonecznych,
  • szkleniu strukturalnym i semistrukturalnym,
  • szybach pokrywanych sitodrukiem ceramicznym, emalią ceramiczną i szlifowanych,
  • szkle konstrukcyjnym, takim jak daszki, podłogi, schody, balustrady, ściany, drzwi,
  • meblach i sprzęcie AGD.

Zakład produkujący ten i inne rodzaje szkła ma już wyrobioną renomę i współpracuje z wieloma podmiotami takimi jak biura architektoniczne, inwestorzy czy producenci fasad i okien. Mimo że od 2009 roku należy do międzynarodowej grupy Sanco, może sobie pozwolić na niezależność od koncernów szklarskich, ponieważ dzięki doskonałemu zapleczu technicznemu pracuje z każdym rodzajem szkła i jest rzetelnym partnerem w biznesie.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.