Leon Sikora 2019-05-10 0 komentarzy

Porady prawne - kiedy warto z nich skorzystać?

Porady prawne - kiedy warto z nich skorzystać?

Separacja, rozwód, alimenty to główne sprawy, które dotyczą prawa rodzinnego. Są one na tyle trudne, że wymagają od adwokatów i sędziów nie tylko wiedzy, doświadczenia, ale też wyczucia i ludzkiej wrażliwości. Aby sprawa była poprowadzona dobrze, należy znaleźć najlepszego adwokata, dla którego ta gałąź prawa nie ma żadnych tajemnic. Prawnik rodzinny w Katowicach przyjmuje w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Adam Bakłażec. Jest zaznajomiony z przepisami zawartymi w odpowiednich kodeksach i cechuje się empatią.

Prawnik z katowickiej kancelarii świadczy usługi związane przede wszystkim z:

  • udzielaniem porad prawnych,
  • reprezentowaniem klientów przed sądem,
  • ze sporządzaniem odpowiednich pozwów i pism procesowych.

Do spraw rodzinnych i opiekuńczych zalicza się przede wszystkim: sprawy dotyczące obowiązku alimentacyjnego (jego wygaśnięcie, obniżenie lub podwyższenie alimentów), sprawy o rozwód, separację, o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa czy macierzyństwa. Ponadto prawo rodzinne obejmuje też sprawy związane np. z ustaleniem kuratora dla osoby małoletniej, pozbawieniem lub ograniczeniem władzy rodzicielskiej. Ponadto adwokaci zajmujący się prawem rodzinnym udzielają porad związanych z podziałem majątku. Innym rodzajem spraw są te związane z adopcją. 

Ze względu na ważność spraw dla funkcjonowania społeczeństwa prawo rodzinne jest tak istotnym odłamem prawa cywilnego. Dzięki zawartym w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym rozwiązaniom funkcjonowanie rodziny i istniejące w niej stosunki prawne są uregulowane.

 

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.