Leon Sikora 2023-09-06 0 komentarzy

Odmiany marihuany odporne na niekorzystne warunki pogodowe

Odmiany marihuany odporne na niekorzystne warunki pogodowe

Od lat konopiami interesują się osoby zafascynowane liczbą gatunków pojawiających się na przestrzeni lat. Są to kolekcjonerzy pragnący mieć u siebie nasiona odmian z różnych regionów świata. Być może ciekawi ich różnorodność genetyczna, pragną zachować wyjątkowe rodzaje dla przyszłych pokoleń lub traktują ich zbieranie jak hobby.

Niektóre gatunki konopi siewnych są dopuszczone do uprawy i szeroko wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Wytwarza się z nich np.

  • tkaniny, liny, sznury, papier, opakowania oraz części do samochodów,
  • olej do celów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych i paliwowych,
  • materiały izolacyjne i kompozytowe oraz nawozy.

Na stronie f2seeds.pl można też znaleźć nasiona konopi, których sprzedaż jest legalna, jednakże prawo surowo zabrania ich kiełkowania i hodowli. Trzeba dodać, że sklep nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie tych artykułów niezgodnie z obowiązującym prawem.

Wśród znajdujących się w sprzedaży nasion kolekcjonerskich są również różne odmiany marihuany medycznej, a także konopi indyjskich, dzikich i hybrydowych. Te ostatnie zostały stworzone dzięki krzyżowaniu pierwotnych gatunków. Dzięki temu można było wyeliminować wady i utrwalić cechy pożądane. Krzyżówki stały się np. odporniejsze na niekorzystne warunki uprawy i uzyskały określony poziom zawartości takich substancji jak kannabinoidy, flawonoidy czy terpeny.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.