Natalia Włodarczyk 2020-07-06 0 komentarzy

Czujnik TPMS

Czujnik TPMS

Każdy system kontrolujący stan samochodu ma do spełnienia bardzo ważne zadanie – dbać o bezpieczeństwo osób podróżujących pojazdem. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku specjalnych mierników montowanych w kołach samochodu. Czujnik TPMS, bo o nim mowa, stale monitoruje poziom ciśnienia w oponach i przekazuje te dane do komputera pokładowego. Jeśli wartości w którejś z opon zaczynają spadać, wówczas zmiana jest sygnalizowana za pomocą kontrolki lub komunikatu na desce rozdzielczej. Dzięki temu kierowca ma czas, by zareagować – wymienić oponę na zapasową bądź udać się do wulkanizatora.

W nowych samochodach, wyprodukowanych po 2014 roku takie czujniki montowane są już seryjnie, ale starsze modele także mogą zostać w nie wyposażone. Kierowca, który chce założyć w swoim aucie system TPMS, może skorzystać z szerokiej oferty sklepu xfelgi.pl. Konfigurator ułatwia dobór właściwego urządzenia, takiego, które sprawdzi się w konkretnym modelu i roczniku. Wielu właścicieli decyduje się na montaż mierników przy wymianie felg na nowe lub przy zakupie drugiego kompletu. Niezależnie od tego, czy w samochodzie będą zastosowane alufelgi 16, czy większe, możliwe jest dopasowanie kompatybilnych czujników ciśnienia. Decydując się na urządzenie monitorujące, warto postawić na znanego producenta, ma się wówczas gwarancję, że całość będzie działała bez zarzutu. Warto też sprawdzić, jaki jest szacowany czas pracy baterii i czy zastosowano opcję oszczędzania energii, gdy pojazd się nie przemieszcza.

Co ciekawe, kierowcy, którzy nie chcą inwestować w czujniki bezpośrednie, mogą skorzystać z opcji kontroli pośredniej wykorzystującej system ABS. Jedyną wadą tego rozwiązania jest niemożliwość podawania dokładnego pomiaru ciśnienia, sygnalizowany jest wyłącznie jego spadek.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.