Stanisław Kwiatkowski 2022-12-04 0 komentarzy

Audyt energetyczny – jak przebiega?

Audyt energetyczny – jak przebiega?

Audytor bierze pod uwagę różne czynniki, między innymi stan izolacji i rozmieszczenie okien, materiały dachowe, a także systemy filtracji powietrza. Wykorzystuje do tego profesjonalne narzędzia, takie jak:

  • Kamery na podczerwień, pozwalające zobaczyć, w których miejscach dochodzi do ucieczki ciepła w budynku.
  • Kamery termograficzne, czyli urządzenia dokładniejsze niż kamery na podczerwień, które pokazują odczyty temperatury, a także rejestrują obrazy.

Ponadto istotny wpływ na ocenę energetyczną budynku ma między innymi jakość izolacji, zwłaszcza w obrębie newralgicznych miejsc, takich jak okna, ściany działowe oraz dach.

Kto powinien skorzystać z tego typu inspekcji?

Przeprowadzenie audytu jest polecane wszystkim tym, którzy chcą obniżyć koszty związane z eksploatacją domu, zwłaszcza w zakresie zużycia energii. Ponadto sprawdzenie izolacji budynku może mieć znaczący wpływ na zdrowie domowników. Audyt energetyczny wskazuje między innymi na poziom zawilgocenia ścian. Wysoki poziom wilgoci może prowadzić do pojawienia się pleśni, co z kolei przyczynia się do rozwoju różnego rodzaju chorób górnych dróg oddechowych. Ocena energetyczna, a następnie wprowadzenie odpowiednich zmian zwiększają również wartość danej nieruchomości na rynku.

Kto powinien zająć się przeprowadzeniem oceny?

Wykonanie audytu należy powierzyć odpowiednim specjalistom. Należy do nich przedsiębiorstwo Efektywniej, które dotychczas wykonało setki audytów różnorodnych budynków. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat jego oferty, warto udać się na stronę internetową podmiotu.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.