Ida Pawłowska 2019-06-20 0 komentarzy

Igły do glukometru

Igły do glukometru

W sklepach medycznych można znaleźć różne rodzaje igieł i innych akcesoriów do podawania insuliny. Warto wiedzieć więcej na ich temat, ponieważ prawidłowo dobrana igła znacząco zmniejsza ból.

Sposób podawania insuliny

Wstrzykiwanie insuliny za pomocą penów i igły może odbywać się na kilka sposobów. Dawkę można podać pod kątem prostym, pod kątem 45 stopni, z uniesieniem lub nie, fałdy skóry. Konkretny sposób zależy od długości igły, miejsca podania oraz grubości tkanki podskórnej.

Typowe igły insulinowe mają od 4 mm do 12,7 mm. Podobne wymiary mają igły do glukometru. Najlepiej, aby zawsze korzystać z igieł o tej samej długości.

Jak dobrać igłę?

Najczęściej proponowane igły mają rozmiar 4, 5 lub 6 mm. Obecnie nie sprzedaje się igieł mniejszych niż 4 mm, ponieważ grubość ludzkiej skóry to 2-3 mm. Lekarze najczęściej rekomendują krótkie igły, ponieważ gwarantują one poprawne podanie insuliny.

Osoby otyłe o grubszej tkance podskórnej mogą stosować igły w rozmiarze 5 i 6 mm, choć może się to wiązać z podnoszeniem fałdy skóry lub wbijaniem igły pod kątem 45 stopni.

Stosowanie igieł najdłuższych może być niebezpieczne dla osób, które nie mają doświadczenia, ponieważ o wiele łatwiej jest doprowadzić do infekcji domięśniowej. W razie braku pewności co do odpowiedniego rozmiaru, należy skonsultować się z lekarzem.

Glukometr – czy warto?

Glukometr jest urządzeniem, które pozwala w szybki i wygodny sposób pobrać krew i sprawdzić poziom glukozy. Nie jest on niezbędny, ale może pomóc w lepszej diagnozie wszelkich zmian w organizmie.

Osoby poszukujące różnego typu akcesoriów medycznych mogą sprawdzić ofertę sklepu medycznego DiabMed.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!

Profesjonalne artykuły branżowe dla Twoich potencjalnych klientów.

Jasna struktura, łatwość wyszukiwania informacji, wygoda korzystania.

Wciąż powiększający się katalog przedsiębiorstw, częsta publikacja wpisów.